Aktualitet

Humb betejën me koronavirusin, ndërron jetë ish-ministri francez

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:14 - 29/03/20 |
mapo.al

Koronavirusi po gjunjëzon edhe Francën. Mediat e huaja raporotojnë se mes viktimave të shumta është edhe ish-ministri Patrick Devedjiani.


Ish-ministri 75-vjeçar ishte diagnostikuar me COVID-19 dhe ishte vënë nën vëzhgim të mërkurën, por nuk ia ka dalë dot të mposhtë virusin vdekjeprurës.


Devedjiani ka ndërruar jetë ditën e sotme, duke u bërë zyrtari i parë francez që humb jetën nga koronavirusi.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas