Aktualitet

Humbën kontaktet prej dy ditësh, gjenden dy turistët në Valbonë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:44 - 04/06/21 |
mapo.al

Janë gjetur dy turistët e huaj, njëri rus dhe tjetri suedez që kishin humbur kontaktet prej dy ditësh në Valbonë.


Dy turistët  ishin zhdukur prej mbrëmjes së të mërkurës janë gjetur në gjendje të mirë shëndetësore.


“Policia e Tropojës pas kërkimeve intesive që kanë filluar që prej mbrëmjes së djeshme, bënë të mundur gjetjen e dy turistëve.Dy turistët nga Suedia dhe Rusia u gjetën në vendin e quajtur Lugu i Valit, në gjendje të mirë shëndetësore.Aktualisht ndodhen në shoqërimin e punonjësve të Policisë, të cilët po i shoqërojnë drejt automjetit të tyre”, njofton policia.LEXO EDHE

U zhdukën dje në Valbonë, policia nis kërkimet për 2 turistët e huaj

1


Etiketa: ,

Pas