Aktualitet

Humbën vendin e punës pas pandemisë/ Taylor Swift dhe Ariana Grande ndihmojnë fansat

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:32 - 26/03/20 |
mapo.al

Situata aktuale ku ndodhen shumë shtete ka bërë që shumë persona të humbasin vendin e punës për shkak të izolimit dhe pandemisë COVID-19. Dhe Amerika është prekur nga kjo pandemi dhe shumë persona kanë reaguar në rrjete sociale se kjo situatë i ka lënë pa punë. Dy nga yjet e muzikës pop, Taylor Swift dhe Ariana Grande, nuk hezituan t’i ndihmonin fansat e tyre, duke marrë parasysh ankesat në rrjetet sociale.


Sipas People, Swift, 30-vjeçare, dhuroi 3,000 dollarë për dy nga fansat që shprehën problemet e tyre financiare këtë javë. Një fanse besnike e Swift, Samantha Jacobson, e cila punonte si një kamariere në Florida, tha se ajo mbeti pa të ardhura pasi ia mbyllën vendin e punës.

LONDON, ENGLAND – DECEMBER 02: Taylor Swift, Ariana Grande and Ed Sheeran pose with the models on the runway at the annual Victoria’s Secret fashion show at Earls Court on December 2, 2014 in London, England. (Photo by Karwai Tang/WireImage)

Kur Swift befasoi fansen me një dhurim prej 3000 dollarësh, Jacobson tha që ajo mbeti ‘pa fjalë’. “Nuk mund ta besoja dikë që unë e kisha shikuar dhe e dua dhe e respektoja për kaq shumë kohë ka bërë një gjë të tillë për mua”, ka thënë ajo për People.

View this post on Instagram

hq

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

Burimi shton se edhe Grande ka ndihmuar më shumë se 20 fansat pasi janë mbyllur të gjitha lokalet në Amerikë. Kontributet e Swift dhe Ariana vijnë pak më shumë se një javë pasi këngëtarët përdorën platformat e tyre publike për të nxitur fansat që të qëndrojnë në shtëpi, në mënyrë që të mbrojmë më shumë veten e tyre.

See the source image

 


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas