Aktualitet

Viktima e parë e zjarreve, del foto e të moshuarit – tentoi të mbrojë shtëpinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:23 - 03/08/21 |
mapo.al

Shqipëria regjistroi viktimën e parë nga zjarret që kanë përfshirë vendin tonë ditët e fundit.


Pasditen e kësaj të marte banorët e fshatit “Asim Zeneli”, në Njësinë Administrative Lunxhëri-Antigone, në Qarkun e Gjirokastrës, dhanë alarmin pasi një zjarr i përmasave të frikshme po i drejtohej shtëpive.


I moshuari Andrea Haxhiaj dhe bashkëshortja e tij u përballën të parët me flakët gjigante të cilat kishin hyrë në oborrin e shtëpisë së tyre dhe po kërcënonin banesën.Në përpjekje për të neutralizuar flakët, i moshuari bie pa ndjenja në oborrin e shtëpisë dhe humb jetën, ndërsa bashkëshortja pëson lëndime nga flakët. Personi që shihni në foto është i moshuari Andrea Haxhiaj.


Mbërritja e efektivëve të Ushtrisë dhe Policisë së Shtetit bën të mundur evakuimin e banorëve të tjerë, por jo për t’i shpëtuar jetën të moshuarit që jetonte vetëm me bashkëshorten e tij.

Flakët kanë përfshirë edhe banesa të tjera, por fatmirësisht ka vetëm dëme materiale dhe jo pasoja në njerëz.

LEXO EDHE: 

Viktima e parë nga zjarret në Shqipëri, humb jetën i moshuari në Gjirokastër

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas