Aktualitet

Humbi jetën nga COVID-19/ Kush është Skënder Kurti, boksieri dhe ish-tranjeri i famshëm


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:40 - 05/04/20 |
mapo.al

Edhe pse në një moshë të re (61 vjeç) dhe i mësuar me sportin, pandemia globale nuk e ka kursyer duke i marrë jetën, boksjerit dhe ish-tranjerit, Skënder Kurti.


Përveç se një trajner tepër i përkushtuar dhe i suksesshëm, Kurti ka qënë gjithashtu edhe boksier kampion me ekipin e Tiranës.


Skëndër Kurti ka luajtur me dhjetra ndeshja boksi brenda dhe jashtë vendit. Ai cilësohej si një ndër boksjerët më të mirë në vend, kur ishte i ri.Për disa vite ka qënë zv.tranjer dhe më pas mori drejtimin e ekipit të boksit në Tiranë. Janë me dhjetra tituj që ka fituar brenda vendit si boksjer por edhe si tranjer.Pak ditë më parë Ministria e Shëndetësisë e raportoi si të vdekur, ndërkohë që ai ishte në vdekje klinike. Sot Skënder Kurti nuk ja ka dalë dhe ka humbur betejën me koronavirusin.

Lexo edhe :  Humbi jetën te “Rogner”, përcillet për në banesën e fundit i riu nga Kumanova


<
>
e06a7950-f409-4947-a537-a03723067f8e 92b06749-f17a-4560-944c-6aa0cafed7cb 96afa729-ecd5-4e4d-a754-b7ebeb83d07f

LEXO DHE: 

Lajmi i fundit/ Viktima e 21 nga koronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë Skënder Kurti

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas