Aktualitet

Humbin jetën dy punonjës të zjarrfikëses në Turqi, shkon në 6 numri i viktimave


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:07 - 31/07/21 |
mapo.al

Është thellur bilanci i viktimave nga zjarret në Tuqi


Ministri i Bujqësisë dhe Pylltarisë Bekir Pakdemirli bën me dije se dy punonjës zjarrfikës kanë humbur jetën pak momente më parë në përpjekje për të shuar flakët duke e çuar në 6 numrin e viktimave.


“Ne martirizuam dy vëllezërit tanë heroikë që ndërhynë në zjarrin në Antalia. Dhimbja jonë është e madhe. Qoftë vendi i tyre parajsë. U uroj durim familjeve dhe të dashurve të tyre. Ngushëllime “- shkruan ministri në Twitter.Kujtojmë se 4 persona të tjetë mes tyre edhe një çift i martuar humbën jetën nga zjarret që prej ditësh kanë përfshirë Turqinë Jugore.
1
Etiketa: , , , ,

Pas