Kronika

Humbin jetën tre pacientë te Infektivi, 72 të vdekur nga koronavirusi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:44 - 03/07/20 |
mapo.al

Tre pacientë kanë humbur betejën me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit.


Një 57-vjeçar nga Shkodra, një 65-vjeçar nga Tirana dhe një 76-vjeçar nga Durrësi, me disa sëmundje bashkëshoqëruese kanë humbur jetën në spitalin infektiv, pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor.


Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë arrin në 72.

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot për 90 raste të reja me COVID-19, një numër rekord të infektuarish ky në vendin tonë. LEXO EDHE: 

LAJMI I FUNDIT/ Rekord të infektuarish me COVID-19 në 24 orët e fundit

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas