Aktualitet

Humbja e Zgjedhjeve – Mapo nesër: PD me këshill të ri dhe debate të vjetra


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:39 - 18/07/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo ka në fokus në numrin e nesërm Partinë Demokratike e cila sot ka shpallur fituesit e garës për Këshillin Kombëtar, që u votuan në kuvendin e së shtunës.


Kjo ka sjellë jo pak debate mes demokratëve. Lista me 338 emra u publikua në faqen zyrtare të partisë, por jo numri i votave që ka marrë secili prej 600 kandidatëve në garë. Duket se PD nuk po arrin ta marrë veten pas humbjes së 25 prillit.


Por a u bë vërtet korrekt skaneri i zgjedhjeve në Kuvendin Kombëtar dhe a po hyn PD më e bashkuar në zgjedhjet e ardhshme lokale? Gazeta MAPO merr në analizë situatën brenda forcës më të madhe opozitare.Nesër në numrin e gazetës Mapo do të gjeni suplementin ‘ARSIM’. Gjithashtu mund të lexoni komente dhe analiza mbi çështjet më aktuale në vend, rajon dhe botë.

Lexo edhe :  "Mburojë e Bashës", VOA: Berisha ka mbajtur me dorë të fortë kontrollin mbi PD
1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas