Kryesore

“Humbja në 2017″/ Bardhi-Ramës: Nuk i fshihesh dot kushtit Nr.5 të BE-së

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:11 - 06/06/20 |
mapo.al

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, nëpërmjet një reagimi në FB, i është përgjigjur kryeministrit Rama, i cili tha se kauza e Bashës ishte imagjinare çka sipas tij solli humbjen në 2017-ën.


Bardhi shprehet se sa për vjedhjen e zgjedhjeve të 2017-ës, Edi Rama nuk do ketë më mundësi t’i fshihet kushtit nr.5 të BE për hetimin dhe dënimin e hajdutëve të zgjedhjeve të 2017-ës.


Më tej, Bardhi thotë se  PD dhe Opozita e Bashkuar nuk tërhiqet asnjë hap nga presioni dhe kurthet e Edi Ramës. “Mbrëmë i çmontuam kapjen e konisoneve zgjedhore. Bashkë me shqiptarët do të mbrojmë çdo votë dhe do të fitojmë!”-shprehet Bardhi.


Statusi i plotë i Gazment Bardhit:


Edi Rama bën mirë të rrisë dozën e qetësuesve për të mbajtur nën kontroll nervozizmin pas tërheqjes me bisht ndër shalë nga skema mafioze për kapjen e komisioneve zgjedhore.

Frika dhe mllefi sot dhe mbrëmë tregon qartë se nuk i mjaftojnë më as paratë e pista dhe krimi i organizuar për të vjedhur zgjedhjet. Bashkimi i qytetarëve kundër tij e ka tmerruar, duke e kthyer në një komentator qesharak, që flet me veten!

Sa për vjedhjen e zgjedhjeve e 2017-ës, Edi Rama nuk do ketë më mundësi t’i fshihet kushtit nr.5 të BE për hetimin dhe dënimin e hajdutëve të zgjedhjeve të 2017-ës. Përgjimet e publikuara nga BILD i ka dëgjuar bota mbarë, që nga Niçja i drogës tek Gjushi i Ramës, i shpallur non grata nga SHBA.

PD dhe Opozita e Bashkuar nuk tërhiqet asnjë hap nga presioni dhe kurthet e Edi Ramës. Mbrëmë i çmontuam kapjen e konisoneve zgjedhore. Bashkë me shqiptarët do të mbrojmë çdo votë dhe do të fitojmë!

LEXO EDHE: 

Rama: Marrëveshja për Reformën Zgjedhore nuk është humbje për PD


Etiketa: , , ,

Pas