Sport

Humbje zhgënjyese për Bayern në Bundesligë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:56 - 09/01/21 |
mapo.al

Bayern Munchen pësoi një humbje të rëndë në ndeshjen e radhës përballë Borussia Monchengladbah ku u mund me rezultatin 3-2.Bavarezët dolën pa pikë në një ndeshje të rëndësishme në kampionat të cilën e udhëhiqnin 0-2. Por vendasit nuk e humbën besimin dhe gjetën dy gola të shpejtë në pjesën e parë duke barazuar rezultatin dhe nxjerrë në pah dobësinë e ekipit të Flick në qendër të mbrojtjes.


Në fillim të pjesës së dytë Monchengladbah gjeti dhe golin e avantazhit, të cilin e ruajti deri në fund të takimit.
Tashmë Bayern rrezikon që me këtë hap fals të humbasë dhe kryesimin në renditje.1Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas