Aktualitet

Hungaria forcon masat kundër koronavirusit, nga e marta mbyll kufijtë për të huajt


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:19 - 30/08/20 |
mapo.al

Duke nisur nga dita e martë, Hungaria do të mbyllë kufijtë për të huajt. Ndërsa të gjithë humgarezëve do iu duhet të karantinohen.


Këto masa merren për të parandaluar rritjen e numrit të të infektuarve me COVID-19.


Gergely Gulyas, shef i kabinetit të kryeministrit Viktor Orban tha se shtetasit hungarezë mund të largohen nga karantina 14-ditore vetëm nëse ofrojnë dy teste negative për sëmundjen COVID-19, që shkakton koronavirusi.Përjashtime për ndalim të hyrjes do të ketë për personelin ushtarak, udhëtimet humanitare si transit, si dhe udhëtimet diplomatike.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas