Arkiva

Hyni brenda Arkës së Noas: Ka kushtuar 100 mln dollarë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:44 - 06/07/16 |
mapo.al

Një grup të krishterësh kanë ndërtuar Arkën e Noas, me një vlerë prej 100 milionë dollarësh.


E gjatë 155 metra, ajo do hapet për publikun në Kentaki, SHBA.Që kur u shpall projekti në vitin 2010, ka pasur shumë kritika.


Disa thonë se ajo dëmton edukimin shkencorë dhe nuk duhet të marrë mbështetje me incentiva shtetërore.

Por australiani Ken Ham dukej i vendosur.

Ai thotë se Arka është sipas dimensioneve të Biblës.

Ajo pritet të tërheqë miliona vizitorë, që do paguajnë për ta parë.Pas