Aktualitet

Hyrja në parlament, Basha: Fillimisht do mbledhim prova për masakrën zgjedhore


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:15 - 04/05/21 |
mapo.al

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është duke zhvilluar këtë pasdite takim me deputetët e rinj dhe kandidatët jo fitues të 25 prillit


Burime nga brenda mbledhjes bëjnë me dije se Basha iu ka komunikuar deputetëve edhe skenarët sesi do të vijojnë më tej.


Kryedemokrati ka deklaruar se fillimisht do të përfundojnë procesin e mbledhjes së provave për të faktuar sipas tij masakrën zgjedhore dhe më pas do të flasin me forumet për hapat e ardhshëm, duke nënkuptuar këtu hyrjen në parlament apo edhe çështjen e kryetarit.

“Ne duhet të përfundojmë gjithë procesin e mbledhjeve te fakteve për masakrën elektorale në lidhje me zgjedhjet dhe pastaj do të flasim me forumet përkatëse për hapat e ardhshëm,” ka thënë Basha.LEXO EDHE: 

Lexo edhe :  Basha mbledh strukturat e PD, në fokus zgjedhjet e 25 prillit

Basha takon deputetët: Sollëm arritje, do luftojmë deri në fitore

26


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas