Aktualitet

Hysaj kryen vizitat mjekësore te Lazio, gjen Thomas Strakoshën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:25 - 09/07/21 |
mapo.al

Elseid Hysaj vishet bardhekaltër.


Tashmë mbetet vetëm zyrtarizimi por mbrojtësi shqiptar ka finalizuar transferimin në Romë ku do të ribashkohet me trajnerin Maurizio Sarri, i cili e vendosi në krye të listës së dëshirave menjëherë pas firmës me klubin kryeqytetas.


Hysaj ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare nga e cila do të përfitojë rreth 2 milionë Euro në sezon por fillimisht gjatë ditës së mërkurë ai u paraqit në klinikën “Paideia” për testet mjekësore.Për rreth 1 orë e gjysmë, Hysaj iu nënshtrua të gjitha testeve rutinë dhe tashmë pritet që klubi ta bëjë publik transferimin e shqiptarit në Romë. Shkodrani u largua nga Napoli me parametra zero. Lazio përfitoi nga ky fakt duke e transferuar 27-vjecarin pa paguar asnjë qindarkë.Pas Hysajt do të jetë radha e brazilianit Felipe Anderson i cili do të rikthehet te Lazio pas 3 sezoneve te West Ham dhe ndalesës së shkurtër në Portugali.

Lexo edhe :  VIDEO/ Gabim amatoresk i Strakoshës, Lazio humbet në Turqi


Hysaj pritet të rreshtohet titullar në hierarkinë e formacionit të Maurizio Sarrit i cili e konsideron si shumë të rëndësishëm në formacionin e tij 4-3-3 ndërsa në portë pritet të rikthehet Tomas Strakosha që duket në rrugën e mbarë për të rinovuar kontratën që skadon vitin e ardhshëm.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas