Aktualitet

Hysaj me Covid për të dytën herë, iu nënshtrua testit para ndeshjes me Real Sociedad


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:59 - 10/12/20 |
mapo.al

Covid-19 ka prekur sërish kapitenin e Kombëtares dhe lojtarin e Napolit, Elseid Hysaj.


Qendërmbrojtësi kuqezi rezultoi fillimisht pozitiv pas grumbullimit me ekipet kombëtare, në fund të aventurës në Ligën e Kombeve, dhe qëndroi në Shqipëri deri sa testi i radhës i doli negativ.


Por, Hysaj rezulton sërish i prekur nga koronavirusi.Lajmi është komunikuar nga vetë klubi i Napolit, me anë të një komunikate për mediat.
Napoli saktëson se Hysaj së bashku me Rrahmanin kanë rezultuar pozitiv pas testit që iu nënshtruan përpara sfidës sonte kundër Real Sociedad.Në pritje të tamponit të radhës, të dy lojtarët janë izoluar në pritje të tamponit të radhës.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas