KMR

“I dashur hajdut, më kthe Mercedes-in, të jap 250 mijë euro”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:10 - 16/08/18 |
mapo.al

Një sipërmarrës gjerman ka bërë një thirrje publike ndaj personit që i ka vjedhur makinën.


Ai thotë se do i japë 250 mijë euro nëse ai i rikthen makinën.


Bëhet fjalë për një makinë Mercedes 300 SL “California Outlaw”, një model i vitit 1955.Thomas Rosier thotë se makina është një xhevahir dhe për të ka vlera të vërteta emocionale pasi e ka blerë i ati.
“I dashur hajdut, të lutem më kthe makinën. Do të të paguaj 250 mijë euro në cash”, thotë ai.Makinën ia vodhën përpara një hoteli në Gjermani.

“Nuk kishte vend në garazhin e hotelit, kështu që e parkova në një parking afër hotelit, me kamera”.

Por të nesërmen, makina u zhduk.

“Është thuajse e pamundur që të shesësh një makinë të tillë në treg. Druhem se do e shesin për pjesë. Do ishte një gjë e tmerrshme,” thotë ai.

Një makinë si ky version i vjetër mund të kushtojë 1.7 milionë euro.

<
>
mercedes1 mercedes2 mercedes3 mercedes4
1


Etiketa: , , ,

Pas