Aktualitet

I dënuar me 4 vite burg-Ekstradohet nga Italia në vendin tonë 33 vjeçari (Emri)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:04 - 10/02/21 |
mapo.al

33-veçari, Marjan Xhepexhiu është ekstraduar sot në Shqipëri.

Ai është arrestuar në Itali në zbatim të urdhër-arrestit ndërkombëtar.


33-vjeçari ka qënë i dënuar në vendin tonë nga gjykata e Tiranës me 4 vite burg për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.
Njoftimi:


Interpol Tirana


Vijon bashkëpunimi me homologët, për kapjen dhe ekstradimin e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Falë bashkëpunimit me autoritetet italiane është ekstraduar drejt Shqipërisë, shtetasi Marjan Xhepexhiu, 33 vjeç.

Ky shtetas është arrestuar nga autoritetet policore në Itali, me qëllim ekstradimin drejt Shqipërisë, në zbatim të urdhër-arrestit ndërkombëtar të nxjerrë nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, e ka dënuar këtë shtetas me 4 vite burg, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Shtetasi Marjan Xhepexhiu, ka plagosur me mjet të fortë një shtetas, duke i shkaktuar dëmtime të rënda.

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas