Aktualitet

I dënuar në Milano me 13 vite burg, 54-vjeçari kapet në Kashar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:31 - 20/09/19 |
mapo.al

Një 54-vjeçar, i dënuar nga drejtësia italiane me 13 vite e 6 muaj burg për trafik të lëndëve narkotike dhe organizatë kriminale, u arrestua në fshatin Yrshek, njësia administrative Kashar.


Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar një ditë më parë nga Interpol Roma, pasi Gjykata e Apelit në Milano, e ka dënuar me 13 vite e 6 muaj burg, për veprat penale “Trafikim i lëndëve narkotike” dhe “Organizatë kriminale”.Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Romën po vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.


Njoftimi i policisë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Yrsheku”

Seksioni i Kërkimit në D.V.P.Tiranë, në bashkëpunim me Interpol Tirana falë një pune të mirëorganizuar hetimore, lokalizoi, kapi dhe ndaloi në zonën e Yrshekut, në Kashar, shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar:

– M. P., 54 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar një ditë më parë nga Interpol Roma, pasi Gjykata e Apelit në Milano, Itali e ka dënuar këtë shtetas me 13 vite e 6 muaj burg, për veprat penale “Trafikim i lëndëve narkotike” dhe “Organizatë kriminale”.

Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Romën po vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas