Aktualitet

I hoqi oksigjenin grekut me Covid – Raporti: Si u zbulua shqiptari


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:16 - 08/04/21 |
mapo.al

Një nga lajmet kryesore të ditës në Greqi është vdekja e një 76-vjeçari në një nga spitalet Covid, pasi një pacient shqiptar rreth të 60-tave i hoqi tubin e oksigjenit, i shqetësuar nga zhurma.

Mjekët deklarojnë se gjendja e pacientit grek ishte stabilizuar kur papritur filloi të binte alarmi i pajisjes, duke treguar se ishte jashtë funksionit.


Pavarësisht ndërhyrjes së shpejtë, personeli mjekësor nuk arriti që ta mbante në jetë 76-vjeçarin.

Si u zbulua se pas krimit qëndronte shqiptarSipas raportit të hetimeve nga mediat greke, pacienti shqiptar është identifikuar nga gjurmët e gishtave në prizën e pajisjes së oksigjenit.  Autori i krimit fillimisht mohoi çdo përfshirje, por policia sipas mediave i konsideron gjurmët prova të pakundërshtueshme.


Nuk vonoi e vërteta nga shqiptari, teksa u shpreh se prizën e hoqi pasi e shqetësonte zhurma e ventilatorit. Po sipas mediave,  autori ka çrregullime të shëndetit mendor dhe neurologjik, të shkaktuara nga përdorimi i medikamenteve psikotrope, por edhe gjendjes së krijuar nga infektimi me Covid-19.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas