Aktualitet

I iku 2 herë policisë, në pranga 20-vjeçari, po transportonte me 3 të tjerë 21 emigrantë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:18 - 01/10/20 |
mapo.al

Korçë– Katër persona janë arrestuar për transportim të 21 emigrantëve të paligjshëm me qëllim kalimin në vendet e BE-së.


Bëhet fjalë për Silvi Leka, 20 vjeç, Sulejman Ylli, 20 vjeç, Edison Dema, 22 vjeç dhe Fatmir Farruku 21 vjeç, banues në fshatin Burizanë të Krujës.


Ata u arrestuan në dalje të qytetit të Maliqit teksa po transportonin me makinë tip “Benz” dhe “Range Rover” 21 emigrantë drejt Tiranës. Sipas njoftimit policor, të arrestuarit u merrnin emigrantëve të paligjshëm 500 euro kundrejt kalimit të tyre drejt vendeve të BE-së.Silvi Leka është shpallur dy herë në kërkim, nën të njëjtën akuzë, për transportim të emigrantëve të paligjshëm. Ai arriti t’i largohej policisë më datë 5 gusht, ku së bashku me dy persona të tjerë po transportonte 3 emigrantë.


 


 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas