Aktualitet

I infektuar nga Koronavirusi – Arqipeshkëvi, George Fredo dërgohet në spital


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:43 - 12/11/20 |
mapo.al

Imzot, Geroge Fredo, Arqipeshkëvi i Tiranës dhe Durrësit prej ditësh është i infektuar nga Koronavirusi.


Me anë një njoftimi Kisha katolike raporton se ai është dërguar në spital pasi gjendja e tij u rëndua gjatë ditës së sotme.


Ju njoftojmë se SH.T. Imzot George Frendo O.P., Arqipeshkëvi i Tiranë-Durrësit e njekohësisht Presidenti i Konferences Ipeshkvore të Shqipërisë, ka qenë për disa ditë në monitorim mjekësor për shkak se ka rezultuar pozitiv me Covid 19. 

Me rakomandimin e mjekëve, në mbrëmjen e ditës së sotshme, është vendosur që Imzot Frendo të shtrohet në Spital, për shkak të disa komplikacioneve respiratore gjatë ditës. Ju kërkojmë lutjet tuaja për Imzot Frendon dhe i urojmë atij shërim sa më të shpejtë” thuhet në njoftim.Njoftimi i Kishës:

Lexo edhe :  MSH: 57 raste të reja dhe 1 viktimë nga koronavirusi në 24 orët e fundit


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas