Aktualitet

I jep policit 5 mijë lekë, arrestohet 52-vjeçari i dehur në timon (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:05 - 05/09/20 |
mapo.al

Policia Rrugore e Tiranës godet një tjetër rast të mitdhënies. Drejtonte mjetin nën efektin e alkoolit, si dhe tentoi të korruptojë punonjësit e policisë, arrestohet në flagrancë 52-vjeçari nga Tirana.


Nga kontrollet policore me karakter parandalues të dedikuara, kryesisht për shpejtësinë mbi normat e lejuara, drejtimin e mjeteve nën efektin e alkoolit apo shkelje të tjera që janë burim për aksidente rrugore, në oret e para të datës, 05.09.2020, në rrugën “Siri Kodra”, u arrestua në kushtet e flagrancës shtetasi me iniciale A. H, 52 vjeç.


Arrestimi i këtij shtetasi u bë, pasi gjatë kontrollit policor nga rrugoret e kryeqytetit, u verifikua se drejtonte automjetin nën efektin e alkoolit, në masën testi i parë 0.31 mg/l, testi i dytë 0.39 mg/l.Gjatë kryerjes së veprimeve administrative për shkeljen e verifikuar, ky shtetas u ka ofruar agjentëve verifikues një kartmonedhë me prerje 5000 leke të reja, me qëllim shmangien e penalitetit për shkeljen e konsumuar, në këto kushte, nga efektivët e policisë rrugore të kryeqytetit është bërë kapja në flagrancë për veprën penale të “Korrupsionit aktiv ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”.
Lexo edhe :  VIDEO/ Gledis Nano emëron drejtuesit e rinj të Policisë në qarqe (EMRAT)

Policia Rrugore apelon për drejtuesit e mjeteve dhe këmbësorët që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor dhe fton qytetarët që të denoncojnë në 112 e Komsiariatin Dixhital cdo shkelje të Kodit Rrugor.1


Etiketa: , , ,

Pas