Aktualitet

I jepnin makinës në gjendje të dehur, vendosen në pranga tre drejtues
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:25 - 30/10/20 |
mapo.al

Vlorë -Tre drejtues janë arrestuar në flagrancë për dhënie makine në gjendje të dehur.Bëhet fjalë për të identifikuarit me inicialet Sh.A. ( 56 vjeç), D.F. (56 vjeç) dhe M.D. (43 vjeç).


Për veprime të mëtejshme mbi veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, materialet i kaluan Prokurorisë.Njoftimi i Policisë:


Vlorë


Arrestohen në flagrancë tre drejtues mjetesh.

Specialistët e Qarkullimin Rrugor, në vijim të punës për evidentimin dhe ndëshkimin e drejtuesve të mjeteve që drejtojnë mjetet në mënyrë të parregullt, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë në rrugë, kanë arrestuar në flagrancë shtetasit:

  1. Sh. A., 56 vjeç, banues në Vlorë, pasi është konstatuar duke drejtuar automjetin e markës “Volvo” në gjendje të dehur.
  2. F., 43 vjeç, banues në Sarandë, pasi është konstatuar duke drejtuar mjetin e markës “Daimler Chrysler” në gjendje të dehur.
  3. D., 39 vjeç, banues në Konispol, pasi është konstatuar duke drejtuar mjetin e markës “Mercedes Benz” në gjendje të dehur.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas