Aktualitet

“I kanë shitur hyrjet nga 3 herë” – Zbulohet konflikti mes dy biznesmenëve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:53 - 13/01/21 |
mapo.al

Plagosja e biznesmenit Sino Llanaj ka nxjerrë në dritë arsyet e mosmarrëveshjeve me biznesmenin Albert Allmuça, që dyshohet se fshihet pas atentatit.


Në një prononcim për ABC, një nga pronaret e tokës ku po ndërtohet kompleksi i banimit nga Llanaj dhe Allmuça tha se biznesmenët i kanë shitur hyrjet nga dy ose tre herë, ndërkohë që ky i fundit ka për t’i dhënë dhe 4800 euro.


Jemine Durishti gjithashtu tha se Albert Allmuça është i mbytur në borxhe.

“Kam 4,800 euro për të marrë. Kam tre muaj që vij e ai më fshihet. Më thotë do t’i jap, se jam gjysh, se do marr kredi, unë i du se do të shtrohem në spital. Me Bertin (Albert Allmuça) e kam konfliktin”, – u shpreh Durishti.Lexo edhe :  Tiranë- Përfshihet nga flakët kati i tretë i një pallati, s'ka të lënduar

“Kushedi sa njerëzve u ka marrë lekët dhe s’ua ka dhënë. I ka shitur nga dy-tre herë hyrjet. Është i mbytur në borxhe. Kushedi sa borxhe ka për të dhënë”, – vijoi ajo.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas