Kryesore

I kërkonte para nën kërcënim një personi, arrestohet në flagrancë efektivi i policisë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:09 - 08/07/20 |
mapo.al

SPAK dhe SHÇBA kanë arrestuar një punonjës policie, i cili akuzohet për korrupsion pasiv.


Polici i identifikuar si Ilir Dizdari. është efektiv policie në Komisariatin e Kavajës.


Mësohet se ai i ka kërkuar një shtetasi 4000 euro, me qëllim mosarrestimin e djalit të tij. Ky i fundit kishte kundërshtuar patrullën gjatë kohës së pandemisë.


Polici i kërkonte prej mujash para në formë kërcënimi.


Në momentin e shkëmbinmit të parave SHÇBA arrestoi efektivin në flagrancë.


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas