Aktualitet

I kishin mbetur edhe dy vite burg – Gjendet i vetëvarur i dënuari në Peqin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:25 - 28/01/21 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të enjte në burgun e Peqinit.

I dënuari Gjergj Selimi ka ndërruar jetë, duke u vetëvarur. Kanë qenë gardianët e burgut ata që kanë konstatuar trupin e pajetë të të burgosurit.


Mapo mëson se Selimi ishte dënuar me 22 vite burg për vrasje, dhe se i kishin mbetur dhe 2 vite dënim.
Ende nuk dihet se çka e ka shtyrë të burgosurin të vetëvritet, por grupi hetimor ka nisur punën.


 


1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas