Politika

Protesta/ ‘I marri gjakosi për pushtet policinë’, reagon Shkëlzen Berisha

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:28 - 22/11/18 |
mapo.al

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzeni ka komentuar përplasjen e dhunshme të banorëve të Astirit dhe efektiveve të policisë para Kuvendit.


Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, djali i ish-kryeministrit akuzon Ramën se plagosi efektivët e Policisë së Shtetit.Teksa shkruan se punonjësit e policisë janë plagosur nga ‘kriminelë’, ai thekson se e gjitha kjo është një lojë për pushtet.


“I marri gjakosi me kriminelë policinë e shtetit, jo për çati, por për pushtet!”, shkruan ai.


Etiketa: , , , ,

Pas