Aktualitet

I mbuluar me gjak në kanal, detaje nga vrasja e të riut në Mirditë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:08 - 02/10/19 |
mapo.al

Detaje të reja mësohen nga vrasja me armë zjarri e Eri Zefit, këtë pasdite në “Zall Xhuxhë” të Mirditës. Sipas raportimeve, 34-vjeçari është gjetur në një kanal kullimi nga kalimtarë të rastit i mbuluar me gjak. Dyshohet se hakmarrja ka çuar në ekzekutimin e të riut, e më pas duke e hedhur në kanal për të fshehur gjurmët e vrasjes.
Grupi Hetimor dhe Policia ndodhen në vendngjarje për të zbardhur rrethanat dhe shkaqet që çuan në krimin makabër. Unifromat Blu dhe forcat speciale po bëjnë krehjen e zonës me qëllim kapjen dhe ndalimin e autorit ende të paidentifikuar.


 

***

Dyshimet për hakmarrje?!

Viktima e vrasjes në Mirditë, Eri Zefi është vëllai i Ndue Zefit. Zefi vrau mëngjesin e 24 shkurtit në qytetin e Durrësit, fqinjin e tij, Martin Ndreca, pasi ky i fundit i kishte ofenduar njerëzit e familjes.

Ndreca u qëllua me 5 plumba nga Ndue Zefi duke mbetur i vdekur në vend, pas një konflikti që patën në lokal, siç tregohet dhe vetë në dëshminë e Zefit. Ky i fundit u vetëdorëzua në Policinë e Shkodrës mëngjesin e 26 shkurtit ku pranoi edhe autorësinë e krimit.

Mirditë /Informacion paraprak

Në fshatin Zall Xhuxhë në Fan – Mirditë, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi E.Z. 34 vjeç, banues në Kurbin.

Grupi hetimor në vendngjarje vazhdon hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Nga forcat policore të Komisariatit të Policisë Mirditë në mbështetje edhe nga forcat policore të Drejtorisë, po bëhet krehja e zones me qëllim kapjen e autorit.

 

LEXO EDHE: 

34-vjeçari vritet me armë zjarri në Mirditë (EMRI)

 


Etiketa: , , , , , ,

Pas