Aktualitet

I nxehti afrikan dominon edhe sot – Temperaturat mbi 40 gradë celcius


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:47 - 02/08/21 |
mapo.al

Nga dita e Hënë deri ditën e Mërkurë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga moti i kthjellët dhe i nxehtë.


Kjo për shkak se mbi vendin tonë do të vijojnë ndikimin e tyre masat e nxehta nga Afrika e Veriut.


Ditën e sotme temperaturat do të jenë mbi 40 gradë celcius.Duke filluar nga dita e Enjte situata meteorologjike ndryshon pasi fillon terheqja e masave të nxehta dhe zëvendësohen nga ato më te freskëta me origjinë nga veriperëndimi.

 

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas