Aktualitet

I nxehti afrikan “kërcënon” Europën, Parisi më i ngrohtë se Zambia

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:48 - 25/06/19 |
mapo.al

I nxehti afrikan po i afrohet Europës duke sjellë temperatura mbi 40 gradë C. Gjermania, Zvicra, Belgjika, Franca, Britania e Madhe, Spanja dhe Italia Veriore po përballen me temperatura më të larta se ato në Zambia.


Në Francë, temperaturat janë pothuajse sa ato të vitit 2003, më të lartat që pas Luftës së Dytë Botërore, duke shkaktuar vdekjen e disa personave të moshuar dhe kanë mbushur spitalet.

Instalimi i rubinetave të reja me ujë të pijshëm në çesmat publike dhe dhomat e ftohta në ndërtesat publike, pritet të zbusin sadopak të nxehtin afrikan.

Etiketa: ,

Pas