fbpx

Kryesore

I nxehti ekstrem do ‘pushtojë’ Shqipërinë, parashikimi i motit

               Publikuar në : 08:21 - 22/07/19 |
mapo.alm

I ftohti i papritur që pushtoi disa qytete të Europës, mes tyre edhe Shqipërinë, i ka lënë vendin temperaturave të larta. Sipas MeteoAlb, moti parashikohet i kthjellët dhe e nxehtë,  në bregdet dhe në zonat e ulëta.


Temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshëm deri në 37 gradë C gjatë fundjavës. E ndërsa, pritet një rritje e ndjeshme nga java tjetër ku mund të arrijë deri në 40 gradë C.Kështu që, për të gjithë ata që kanë ditët e pushimit në javën e fundit të muajit korrik dhe fillim gushti, kanë marrë vendimin e duhur, pasi koha dhe dielli do të jetë në “dispozicionin” e tyre.Etiketa: , , ,

Pas