Auto

‘I-Pace’ i gjithi elektronik, ‘Jaguari SUV’ që është i paparë…

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 22:17 - 09/12/18 |
mapo.al

Pak veta do ta kishin besuar, por Jaguar është e para nga markat luksoze që solli në treg makina elektronike SUV. I-Pace është është versioni i tyre i parë, dhe është një arritje mbresëlënëse.


Sigurisht që gjermanët e mëdhenj, Audi, BMW, Volksvagen dhe Mercedes, nuk ndenjën duarkryq pro ofruan versionet e tyre.Megjithatë, I-Pace e Jaguar është e para SUV e gjitha elektronike, e cila lufton kokë më kokë me Tesla Model S.


I-Pace arrin një shpejtësi prej 200 km/orë dhe me një karikim baterie mund të ecë për 470 km. Karikimi i baterisë shkon 80% për 45 minuta.

<
>
1-13 2-15 3-13 4-13


Etiketa: , , ,

Pas