Kryesore

I përdhunuar 16 vjec? Robert Aliaj shpjegon deklaratën
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:21 - 24/09/18 |
mapo.al

Artisti Robert Aliaj ka sqaruar deklaratën që bëri në emisionin “Provokacija” të Mustafa Nanos në ABC News, ku tregoi historinë e tij kur ishte i vogël. Nga skena e “Dance With Me 5”,  ku është anëtar i jurisë, Robert Aliaj shpjegoi se përgjigjia e tij ishte një provokim për një pyetje provokuese.


“Mediat janë aty të kapin të keqen, të degradojnë publikun, degradojnë edhe njerëzit, në vend që të dalin në terren të shikojnë realitetin social, njerëzit që nuk kanë perspektivë, dhe të hapin debate reale që kanë vlerë, për shembull çfarë hamë ne? Dhe krijohen këto debate skarco. Kjo është një grackë sepse unë bëra një provokim. Unë pata një pyetje provokuese dhe dhashë një përgjigje provokuese”, u shpreh artisti Robert Aliaj.
Në emisionin “Provokacija”, Robert Aliaj tha se ishte përdhunuar nga një mami kur ka qenë adoleshent në moshën 16-vjeçare.


“Kam qenë i vogël dhe nuk kam bërë dashuri por më ka përdhunuar, një mami. Nuk ishtë traumatike, më pëlqeu shumë por që vetëm më shkatërroi sepse bënte xhiro aq shumë sa më copëtoi fare. Unë isha 16 vjeç. Unë e shijova mbas faktit sepse edhe një femër kur përdhunohet e ka nje moment kënaqësie, por kjo s’do të thotë që nuk u përdhunua, është fakt”, tha Aliaj tre ditë më parë, i cili sonte sqaroi se në fakt kjo ishte një përgjigje provokuese. /tvklan

Etiketa: , , , ,

Pas