Aktualitet

I riu urinon te dera e Gjykatës Kushtetuese, ish-ministri: Gëzuar Ditën e Drejtësisë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:05 - 10/05/20 |
mapo.al

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar me Ditën Kombëtare të Drejtësisë.


Me një shënim në facebook, ku poston foton e një të riu duke urinuar para derës së Gjykatës Kushtetuese.
Manjani shkruan: “Se na doli nga mendja. Gëzuar ditën e drejtësisë!”


“10 maji është shpallur Dita Kombëtare Drejtësisë, pasi më10 maj 1913, qeveria e Ismail Qemalit dekretoi “kanunin e zhurisë”, si aktin e parë juridik për organizimin dhe funksionimin e sistemit juridik në shtetin e pavarur shqiptar”.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas