Aktualitet

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet vlonjati
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:47 - 06/12/19 |
mapo.al

Polica e Vlorës ka vënë në pranga një person, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe rezulton i dënuar me 5 vite e 6 muaj burg nga drejtësia italiane. 35 vjeçari me iniciale L. F ishte banues në Vlorë.


“Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, Itali, pasi Gjykata e Apelit Ancona, Itali me vendimin e datës 26.10.2019, e ka dënuar me 5 vite e 6 muaj burg, për veprat penale “Tentativë vrasjeje” dhe “Falsifikimi i dokumenteve”, sipas Kodit Penal italian”, – thotë Policia


Tashmë kanë nisur procedurat për ekstradimin e tij për në shtetit italian.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas