Kronika

I shtrirë pranë kallashnikovit – Pamjet pas ekzekutimit të Lefter Zhidrus në Elbasan


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:54 - 24/09/20 |
mapo.al

Lefter Zhidru ka terrorizuar ditën e sotme për rreth 5 orë lagjen “11 Nëntori” në Elbasan pasi qëlloi fillimish ndaj forcave të policisë dhe ndaj qytetarëve poshtë pallatit ku ai banonte.


Është dashur ndërhyrja e forcave RENEA të cilët pas negociatave kanë vendosur të ndërhyjnë në banesë.


71-vjeçari bëri rezistencë duke hapur sërish zjarr duke detyruar kështu forcat e RENEA-s që ta ekzekutojnë.

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” janë publikuar pamjet nga brenda banesës pasi Zhidru ishte ekzekutuar.  

LEXO EDHE:

Mapo ndjek nga afër operacionin e RENEA – Me gaz lotsjellës dhe qen, si u ekzekutua Lefter Zhidru

‘Zhidru, ish-ushtarak’ – Policia: Vendosi tritol në derën e banesës

‘Në kushtet e vetëmbrojtjes e vramë’ – Policia reagon pas ekzekutimit të 71-vjeçarit

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas