Aktualitet

I thyen këmbën dhe dorën me shkop bejsbolli – Zbardhet dëshmia e avokatit 


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:32 - 05/07/21 |
mapo.al

Avokati Marjel Mejdi, i cili ra pre e dhunës barbare me shkop bejsbolli sot në qytetin e Sarandës, ka dhënë dëshminë e parë nga spitali. 39-vjeçari ka thyer këmbën dhe dorën nga goditjet, ndërsa ndodhet në kujdesin e mjekëve.


Gjatë dëshmisë së tij para oficerëve të policisë, nga shtrati i spitalit avokati tha se shkak i sulmit është bërë një konflikt pronësie mes familjes se tij dhe disa personave të tjerë. Aktualisht policia po vijon hetimet për identifikimin dhe arrestimin e autorëve.


MAPO mëson se kanë qenë tre persona të paidentifikuar të cilët i kanë prerë rrugën 39-vjeçarit dhe pasi i kanë thyer xhamat e automjetit tip “Mercedes Benz” e kanë nxjerrë me dhunë nga makina dhe e kanë goditur me shkop bejsbolli.Përveç këmbës dhe dorës, avokati ka marrë fraktura të shumta edhe në trup.LEXO EDHE:Dhunohet barbarisht me shkop bejsbolli avokati i njohur në Sarandë (EMRI)

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas