Kronika

I ulën dënimin Dajtin Dajtit, gjyqtarët: Na ktheni celularët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:21 - 02/03/19 |
mapo.al

Krahas kontrollit të banesave me vendim të Gjykatës së Krimeve të Rënda, tre gjyqtareve që firmosën pranimin e kërkesës së Dritan Dajtit, për gjykimin e shkurtuar u janë sekuestruar edhe aparatet telefonike. Mësohet se telefonat janë dërguar për ekspertizë në policinë shkencore për të gjetur prova pas dyshimeve për veprime korruptive nga ana e tyre.

Po kur ka kaluar dy javë nga ky vendim, gjyqtarët tashmë i janë drejtuar gjykatës për heqie të sekuestros mbi aparatet telefonike dhe rikthimin e tyre. Kërkesa pritet të shqyrtohet nga gjyqtarja e çështjes Liliana Baku. Gjitahtu për Skënder Damini, Aleks Nikolli dhe Petrit Aliaj prokuoria ka nisur edhe verifikimin e pasurisë së tyre.


1Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas