Aktualitet

I vaksinuar me dy doza Pfizer, COVID i merr jetën mjekut të Kombëtares


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:26 - 13/09/21 |
mapo.al

Fizioterapisti i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Ylli Mihali ka ndërruar jetë disa ditë pas infektimit me COVID-19.


Mësohet se Mihali ishte prej dy javësh i intubuar në spitalin Infektiv, pasi gjendja e tij shëndetësore ishte përkeqësuar.


Virusi i rrezikshëm i mori jetën 55-vjeçarit mëngjesin e sotëm edhe pse ai ishte i vaksinuar me dy doza të vaksinës Pfizer.Pak ditë më parë, Kombëtarja shqiptare i kushtoi një fanellë me dedikim një prej heronjve të heshtur që ajo ka pasur ndër vite.

Më shumë se sa një fizioterapeut, Ylli Mihali u shndërrua në një njeri tërëndësishëm pas kuintave për shkak të mirësisë që përcillte, urtësisë dhe devotshmërisë kundrejt punës.

Lojtarët e kombëtares dedikim mjekut në ndeshjen me San Marinon

32


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas