I vihet 600 gr tritol në makinë, vlonjati pikas pakon e dyshimtë, atentati mbetet në tentativë

Vlorë – Një automjeti në lagjen “Hajko Çakërri” i është vendosur tritol gjatë natës. Pronari i makinës tip “ML”, S.Binaj ka pikasur pakon e dyshimtë të lëndës eksplozive dhe ka lajmëruar Policinë Me të mbërritur në vendngjarje, bashkë me forcat antieksploziv të Reneas, shpërthyen në mënyrë të telekomanduar tritolin prej 600 gramësh – një sasi … Continue reading I vihet 600 gr tritol në makinë, vlonjati pikas pakon e dyshimtë, atentati mbetet në tentativë