Aktualitet

I vodhën 200 mijë paund në shtëpi – Rita Ora ndërton “dhomën e panikut”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:35 - 05/07/21 |
mapo.al

Rita Ora ka vendosur të bëjë disa rinovime në shtëpinë e saj në Londër, ku do të përfshijë edhe një dhomë paniku.


Këngëtarja ka menduar ta kthejë shtëpinë e saj në një vend më të sigurt, pasi për shkak të suksesit, famës, pasurisë dhe ekspozimit ndaj publikut dhe medias, ajo është më e rrezikuar ndaj qëllimeve të errëta, shkruan “The Mirror”.


Bëhet një fjalë për një dhomë sigurie. Në raste sulmi, vjedhje apo ndonjë dukuri natyrore e mundshme, kjo do të jetë streha e sigurt për këngëtaren.Dera e dhomës është shumë e fortë dhe dhoma ka një mbulim të mirë të valëve telefonike.
<
>
Dhoma e panikut Rita Ora2 Rita Ora1 rita ora rita-ora-1389710 17736242-7398289-All_eyes_on_her_Rita_Ora_certainly_put_on_a_racy_display_as_she_-m-43_1566897008913

Këngëtarja synon të shtojë në dhomën e saj të gjumit edhe një oxhak, një qilar dhe një dhomë të madhe zhveshjeje.Ky vendim mund të vijë si pasojë e eksperiencës së keqe që Rita Ora ka kaluar në vitin 2016, në kohën kur i vodhën sende me vlerë 200,000 paund, ndërsa ajo flinte në katin e sipërm.

31-vjeçari Charaf Elmoudden u shpall fajtor për vjedhjen në shtëpinë e atëhershme të Ritës.

Ai hyri në shtëpinë me katër dhoma gjumi të këngëtares në Londër dhe vodhi një sërë këpucësh të shtrenjta, telefona, kompjuterë dhe një çantë për qen.

Në audion e siguruar nga policia, Rita dëgjohej duke thënë ‘më duhet të mbroj motrën’, Elenën, e cila ishte me të në shtëpi kur të dyja u zgjuan nga hajduti.

1


Etiketa: , , , ,

Pas