Aktualitet

I vodhi 30 mijë dollarë klientit, flet drejtori i bankës: Kisha hallet e mia
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:26 - 14/05/20 |
mapo.al

Gjykata lë në burg Florant Nakon drejtorin e filialit të një banke të nivelit të dytë i cili në Janar i ka vjedhur klientit 30 mijë dollarë amerikan. Para hetuesve Floran Nako ka pranuar krimin duke thënë se i duheshin paratë për të shlyer dëmin e një aksidenti ku ishte përfshirë.


“Jam në gjendje të rëndë, kisha hallet e mia. I vodha paratë pasi do shlyeja dëmtimet e një aksidenti ku u përfshiva”, u shprehthënë Nako para prokurorëve.


Ai ndodhet në qeli, ndërsa hetimet e prokurorisë janë përfshirë edhe në klientë të tjerë të mundshëm që mund të kenë rënë pre e vjedhjes.Vjedhja e 30 mijë dollarëve është bërë në muajin janar dhe më pas ai ishte larguar në Amerikë duke dhënë dorëheqjen nga posti i drejtorit të bankës.


Pasi ishte rikthyer në muajin mars në Shqipëri, policia ka mbledhur të gjitha provat dhe ka mundur të vërë në pranga ditën e djeshme.Etiketa: ,

Pas