Sport

Icardi: Largohem nga Interi po qe nevoja
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:20 - 13/05/18 |
mapo.al

Mauro Icardi e ka pranuar se e ardhmja e tij është e pasigurt.


“Nëse është për të mirën e klubit që unë të qëndroj, atëherë do të qëndroj, përndryshe largohem”, ka thënë sulmuesi argjentinas pas humbjes tronditëse të Interit të shtunën mbrëma kundër Sassuolos në “Giuseppe Meazza”.


Icardi është lojtari më i vlefshëm i Interit dhe kushton 120 milion euro, dhe duke qenë se statusi i Financial Fair Play i “Zikaltërve” mund të rrezikohet, atëherë shitja e tij është opsion.


“E përsëris çdo vit, do të flas me klubin. Nëse është për të mirën e klubit që unë të qëndroj, atëherë do të qëndroj, përndryshe largohem” ka thënë Icardi për Sky Sport Italia dhe Mediaset Premium.


 


 


Etiketa: , , , , , ,

Pas