Aktualitet

Identifikohen vrasësit e Ritvan Ramazanit – Policia: Autorët u konfliktuan me të birin e viktimës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:29 - 28/11/20 |
mapo.al

Identifikohen autorët e vrasjes së Ritvan Ramazanit mesditën e sotme në Mushan të Shkodrës. Sipas policisë, dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta.Policia shprehet se pasi autorët e dyshuar gjatë paradites ishin konfliktuar me djalin Ramazanit, ky i fundit ka ndërhyrë për të sqaruar situatën dhe për pasojë ka mbetur i vrarë me armë zjarri.


“Ndërkohë, shërbimet e Policisë po vijojnë krehjen e zonës për të bërë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin e autorëve të dyshuar, të cilëve, për arsye hetimore, për momentin nuk iu bëjmë me dije gjeneralitetet.”-shprehet policia përmes një njoftimi zyrtar.***Ritvan Ramazani njihet si i forti i fisit Ramazani, familja e të cilit ka qenë në konflikt me familjen e Edmir Koçisë.


Ky i fundit është ekzekutuar më 28 nëntor të vitit 2012 në derën e shtëpisë së tij në lagjen “Tepe”, një datë e njëjtë me ditën kur është vrarë dhe Ritvan Ramazani.

Gjithashtu “Mapo” mëson se Ritvan Ramazani dyshohet se drejtonte një grup droge në Shkodër por jo vetëm dhe kishte mjaft influencë në zonë. Gjithashtu ai dyshohet se jepte edhe para me fajde.

Në vitin 2008, Ritvan Ramazanit i kanë vrarë edhe vëllain, Enver Hyseni (Ramazani);

Njoftimi nga Policia e Shtetit

Zbardhet ngjarja e ndodhur mesditën e sotme në fshatin Mushan.

Identifikohen autorët dhe vijon puna për kapjen e tyre.

Strukturat hetimore të DVP Shkodër, të mbështetura nga specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda në Departamentin e Policisë Kriminale, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, falë reagimit në kohë dhe kryerjes së veprimeve të shpejta, profesionale dhe hetimore, bënë të mundur që brenda një kohe të shkurtër të zbardhnin dhe dokumentonin ngjarjen e ndodhur rreth orës 11:20, në fshatin Mushan, Shkodër, në afërsi të një pike karburanti, ku u gjet i vrarë me armë zjarri brenda në makinë, shtetasi R. H., 46 vjeç, banues në fshatin Darragjat, Shkodër.

Lexo edhe :  Shkodra nën ujë- Ademi: Dëme të mëdha në bujqësi, kemi kërkuar mjete ushtrie për transport

Nga tërësia e veprimeve hetimore dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta. Autorët e dyshuar gjatë paradites ishin konfliktuar me djalin e shtetasit R. H. dhe më pas dyshohet se ky shtetas ka ndërhyrë për të sqaruar situatën dhe për pasojë ka mbetur i vrarë me armë zjarri.

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, të mbështetura nga FNSH dhe Focat Speciale Renela, nën drejtimin e prokurorit, kanë ushtruar disa kontrolle banesash dhe ambientesh të ndryshme ku dyshohej se mund të fshiheshin autorët.

Ndërkohë, shërbimet e Policisë po vijojnë krehjen e zonës për të bërë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin e autorëve të dyshuar, të cilëve, për arsye hetimore, për momentin nuk iu bëjmë me dije gjeneralitetet.

Gjithashtu, në bashkëpunim me DVP Lezhë vijojnë pikat e kontrollit në akset rrugore, me qëllim kontrollin e imtësisëshëm të personave të dyshuar, për të mos iu lënë mundësinë që të largohen më drejtim të qarqeve të tjera.

LEXO EDHE: 

VIDEO/ ‘Shoshë me plumba’ si u ekzekutua brenda BMW-së luksoze ‘i forti’ i Shkodrës


Etiketa: , , ,

Pas