Kryesore

Idrizi braktis Ramën, indinjohet deputetja Elena Xhina: Nuk i përkas PDIU-së
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:38 - 11/09/18 |
mapo.al

Deputetja e Qarkut të Elbasanit, Elena Xhina e cila mori mandatin e lënë nga Bujar Muça nga listat e PDIU, mungoi sot në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PDIU, ku u lançua largimi nga koalicioni me PS dhe kalimi në opozitë. Shpëtim Idrizi do negociojë me kryetarin e PD, Lulzim Basha marrëveshjen e koalicionit përpara zgjedhjeve vendore të 2019-ës.


Në një reagim për Report Tv, deputetja Xhina tha se nuk e konsideron veten deputete të PDIU. Ajo thotë se në Kuvendin e Shqipërisë vijon të jetë deputete e pavarur.


“Siç dhe e kam deklaruar unë jam totalisht e shkëputur nga PDIU dhe e kam klasifikuar veten si deputete të pavarur”- tha deputetja Elena Xhina.
Etiketa: , ,

Pas