Aktualitet

Ikën i nxehti afrikan – Ja sa do të bien temperaturat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:24 - 27/06/21 |
mapo.al

Masat ajrore të nxehta që prej ditësh kanë qenë prezente mbi vendin tonë gradualisht do të tërhiqen.


Temperaturat do të pësojnë renie në vlerat maksimale kryesisht ditën e sotme, e diel 27 qershor 2021.


Deri dje mbi vendin tonë dominoi vala e të nxehtit nga Afrika e Veriut e cila solli temperatura ekstreme, deri në 41 gradë celcius.Ndërsa sot, temperatura maksimale sot do të jetë 36 dhe 37 gradë në Elbasan, Berat, Gjirokastër dhe Vlorë, pra 4-5 gradë më pak se ditët e kaluara.

Era përgjithësisht do të fryjë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, shoqëruar me një valëzim të forcës 1-2 ballë.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas