Aktualitet

IKMT do shembë me eksploziv ndërtesën 6-katëshe te Unaza e Re
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:22 - 16/06/20 |
mapo.al

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) do të prishë me shpërthim të kontrolluar ditën e enjte në orën 11.00 një objekt 6 katësh.


Objekti është ndërtuar në gjurmën ku do të ndërtohet loti 3 i Unazës së Tiranës. Me vendim dhe për interes publik objekti është shpronësuar.


Për realizimin e shpërthimit, në trupin e objektit do të hapen 200 furnela (vrima) dhe do të përdoren 3 kilograme lëndë plasëse C4.


Etiketa: , ,

Pas