Aktualitet

IKMT kallëzon penalisht 4 zyrtare të Bashkisë Himarë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:10 - 12/08/20 |
mapo.al

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka kallëzuar penalsht disa zyrtarë të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë e Himarës.


Të kallëzuarit janë: Renato Hodaj me funksion kryeinspektor i IMT, Melseid Nelaj, Erion Zenelaj dhe Dhimitër Balaj, inspektorë të IMT, Bashkia Himarë.


Masa e IKMT është marrë pas një kontrolli në terren ku janë vërejtur shkelje dhe shpërdorim detyre nga të lartëpërmendurit, që nuk kanë kryer detyrat e tyre të përcaktuara me ligj për mbrojtjen dhe kontrollin e territorit.
Etiketa: ,

Pas