Aktualitet

IKMT padit kryetarin e djathtë të Bashkisë së Lezhës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:13 - 20/06/19 |
ro ot

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka kallëzuar penalisht kryebashkiakun e djathtë të Lezhës, Frran Frokaj dhe drejtorin e Drejtorisë së Planifikimit të Territorit Sokol Toma.


Sipas IKMT, Frrokaj dhe Toma kanë dhënë leje për ndërtime të paligjshme përgjatë vijës bregdetare të Shëngjinit.


“Madje leje janë dhënë edhe për të ndërtuar në vende ku më parë janë prishur objekte të jashtëligjshëm nga IKMT. Këto veprime, hapur në kundërshtim me ligjin, të konstatuara nga IKMT përgjatë inspektimit të saj në territorin administrativ të Bashkisë Lëzhë, kanë cënuar rëndë interesin publik në këtë territor, mbarëvajtjen e sezonit turistik”, thotë IKMT në njoftimin e saj.1


Etiketa: , ,

Pas