Kryesore

PD zbardh arsyen e largimit të Alma Hickës: Rama kërkon ta çojë…














Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:25 - 31/10/18 |
mapo.al

“Alma Hicka iku nga Avokate e Shtetit per tu ulur ne Gjykaten e larte si e derguar e kryeministrit per tu bere anetare e kesaj gjykate”, shkruan deputeti i PD-se, Enkelejd Alibeaj ne nje postim te tij ne Facebook.






“Për herë të parë Edi Rama thotë të vërtetën! Ai nuk e ka shkarkuar Alma Hickën. Edi Rama do ta çojë avokaten e korrupsionit të tij, këshilltare në Gjykatën e Lartë, me qëllim për ta bërë anëtare të Gjykatës së Lartë. Me vetingun e partisë dhe me votën e krimit në parlament, reforma në drejtësi është që tani e kompromentuar!”, shkruan Alibeaj.


Me heret, u njoftua largimi i Alma Hickes nga detyra e Avokates se Shtetit. Kryeministri Edi Rama permes nje postimi ne Twitter vlersoi lart punen e saj dhe tha se kishte dhene doreheqjen per arsye personale.

Lexo edhe :  Vaji i ullirit ju bën të jetoni më gjatë, ja arsyeja pse!






“Kazanët po ziejnë një broçkull për “shkarkimin” e Alma Hickës. Në fakt Alma u largua me dëshirën e saj, për arsye krejt personale e për gjithë keqardhjen time që e konsideroj një Avokate të shkëlqyer të Shtetit. Me neveri për kazanët i them Almës mos u mërzit e paç vetëm sukses”, komentoi Rama me heret. 




1




Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas